Çaycuma’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıldönümü törenle kutlandı.

Atatürk heykeli önünde düzenlenen programa; İlçe Kaymakamı Mehmet Göze, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Cengiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, İlçe Gençlik Spor Müdürü Şendoğan Kaya, siyasi partiler, STK temsilcileri, İl Genel Meclis üyeleri, daire müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Daha sonra Çaycuma ADD öncülüğünde yürüyüş düzenlendi, Yürüyüş sonunda Atatürk Anıtı önünde vatandaşlar hep birlikte sportif faaliyetlere imza attılar. Akşamda Çaycuma Belediyesi öncülüğünde Fener Alayı düzenlendi.

Çaycuma Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Fener alayı gerçekleştirildi. Program ilk olarak Atatürk Anıtı önünde Çaycuma Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu tarafından gösteriler yapıldı.

Gösterilerin ardından belediye bandosu eşliğinde yeni belediye binası önüne kadar dev Türk bayrağı açarak ve ellerine aldıkları fenerlerle vatandaşlar yürüyüşe geçti. Yürüyüşe geçen kalabalık zaman zaman “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Türkiye laiktir, laik kalacak.”, “Birleşe, birleşe kazanacağız.” ve “Hak, hukuk, adalet.” sloganları atarak yeni belediye binası önüne kadar bando eşliğinde yürüdü.  Ardından burada havai fişek gösterisi gerçekleştirildi.

Düzenlenen yürüyüşe; Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yanı sıra, Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, CHP İlçe Başkanı Fahri Diler, ADD Çaycuma Şube Başkanı Bayram Cura, CHP önceki dönem il başkanı ve milletvekili adayı Umut Başoğlu, CHP İl Genel Meclis Üyeleri ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

(Susma/Çaycuma)

Reklam