Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Zonguldak valiliği önünde alternatif çelenk sunumu gerçekleştirdi.

Valilik önünde düzenlenen alternatif çelenk sunumunda, CHP Zonguldak İl Başkanlığı, ADD Başkanlığı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Eğitim İş tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı.

CHP’nin düzenlediği alternatif çelenk koyma törenine,  CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP İl Başkanı Murat Pulat, CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, CHP eski il ve ilçe başkanları, kadın kolları, bazı il genel ve belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, konuşma yaptı. Yavuzyılmaz “Genç bir Cumhuriyet. Ulu Önderimiz Atatürk bağımsızlık meşalesini 19 Mayıs gününde yaktı. Halen o ateş yüreğinde kalbinde sıcaklığını koruyor” diyerek şunları söyledi:

“Maalesef zor bir süreçten geçiyoruz.  Seçim sürecinde değil, Türkiye’nin özellikle 21 yılı oldukça karanlık ve karanlık bir zihniyete teslim edilmiş devlet yönetimi nedeniyle hepimiz için çağdaş demokratik laik sosyal devlete inanan vatandaşlarımız için zor bir süreç. Ülkemizin kurucularına iki ayyaş dediler. Bunu söyleyen iktidarın Ak Parti’nin temsilcileriydi. Çelenk koyma töreninde, Zonguldak Valiliği alanı. Valilik girişinde mazgala, Atatürk’ün gençliğe hitabesini koydular. Tepki gösterdik, mücadele ettik, Türkiye kutuplaşmasın siyaset kutuplaşmasın diye sorumlu davrandık. Sorumlu davrandık. Daha fazla üzerimize geldiler. Haksızlık ettiler. Türkiye bir yol ayrımındayız. Tüm farklı görüşlerimize rağmen hepimiz bir arada sıkılmış bir yumruk gibi hareket etmek durumundayız. Biz Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarını bu kez yanlış yerde değil doğru tarafa Atatürk sevdalılarının olduğu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun  olduğu kısma oy vermesini istiyoruz. Ulu Önder Mustafa Atatürk ne dedi bize, her yıl tekrar ettik,  ilkokul, ortaokul, liselerde, üniversitede her yerde siyasi partilerin içinde dedi ki, az zamanda çok ve büyük işler başardık dedi. Şimdi Önümüzde az bir zaman var, umutluyuz, bir aradayız, güçlüyüz ve kararlıyız. Haydi diyoruz, az zamanda çok büyük işleri bir arada başaralım”

Reklam