topaloğluCHP Zonguldak 4. Sıra Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçim öncesinde ziyaretlerine devam ediyor. Yavuzyılmaz, CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Çiğdem Şekerci ve parti üyeleriyle birlikte Zonguldak Artvinliler Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu ve Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu’nu ziyaret etti.  Bekaroğlu ve Topaloğlu ise ziyaretten dolayı Yavuzyılmaz’a teşekkür ederek 1 Kasım seçimleri öncesinde başarılar diledi.

 “Türkiye’deki eski siyaset anlayışı artık iflas etmiştir, eski siyasetçilerinin artık maskeleri düşmüştür, dolayısıyla hep birlikte tertemiz ve ilkelerimizle birlikte yeni bir siyaset anlayışını inşa etmek zorundayız” diyen Yavuzyılmaz, “ Eski anayasal kavramların içi özellikle son 20 yıldır boşaltıldı. Kişilerin çıkarları doğrultusunda yorumlanan kavramlar siyaseti toplumsal çıkarların uzağına itti.  Tüm partiler bir araya gelerek yeni bir anayasa yapma sürecine bir an önce girişmelidirler. Yeni siyasetçiler  yeni bir vizyonla Türkiye’yi ayağa kaldıralım diyorum. Zonguldak’ı yeniden ayağa kaldıralım ve Zonguldak ayağa kalkarken eleştirdiğimiz, değiştirmeye çalıştığımız tüm yapılarda, kişisel çıkarları bir tarafa atarak toplum çıkarlarını ön plana çıkaralım ve siyasetçiler bunu bir yaşam biçimi haline getirsinler diyorum.

Zonguldak’ta Cumhuriyet Halk Partisi olarak yaptığımız ön seçimle birlikte siyasette değişim başlamıştır. Türkiye siyasetindeki bu değişimin etkilerini de zaman içinde hepimiz göreceğiz ve katkılarda bulunacağız. Genel Başkanımızın da ifade ettiği üzere, Biz gençler olarak ,  dinazor tabir edilen, ayak oyunları ve  çıkar ilişki ağlarıyla menfaat sağlayan, bu zihniyetteki siyasetçilerden siyaseti temizlemek için elimizi ve gövdemizi taşın altına koymakla kalmadık, bu yola başımızı koyduk. 1 Kasım Genel seçimlerinde tek başına iktidar olmak için Cumhuriyet Halk Partimize destek istiyoruz” dedi.