İşte Yeni Milli Eğitim Müdürü’nün Karnesi…

Zonguldak’ta  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün il dışına atamasının ardından yeni Milli Eğitim Müdürlüğüne Pervin Töre atanmıştı. Yeni Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ulusal basında pek çok kez çeşitli konumlarda gündeme gelmişti.  Müdür Töre’nin Aydın Milli Eğitim Müdürülüğü görevini sürdürdüğü sırada silahlı saldırıya uğramıştı. Görevi sırasında ilkokulda çalışan ve istifa eden sivil bir memur tarafından silahlı saldırıya uğradığı ve makam şoförünün sayesinde bu saldırıdan yara almadan kurtulduğu basına yansımış ve çokça konuşulmuştu.

Eğitim kurumlarında kötü alışkanlıklarla da mücadele ettiği ve bu konuda kendi metodları ile sorunu ortadan kaldırmak için adımlar attığı öğrenilen Töre’nin, okullarda müdürlük yaptığı sırada ise sigara içen öğrencileri yakalayarak disipline yollamadığı, öğrencileri akciğer kanseri hastaları ile röportaja yollayarak kötü alışkanlıklarından ders çıkarmalarını sağladığı biliniyor.

Ayrıca Pervin Töre’nin yaptığı konuşmalardan dolayı dava açıldığı ve hatta çalıştığı okullarda mobbing uygulayarak memurlar üzerinde baskı yaptığı iddiaları var.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: