Kantarcı, Çaycuma’nın çehresinde yaşattığı değişim nedeniyle ödül aldı

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu,Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya Çaycuma’nın çehresinde yaşattığı değişim nedeniyle, yerel yönetim dalında ödüle layık gördü. Önay Alpago’nun başkanı olduğu seçici kurulun ödüllendirdiği isimler arasında Prof. Dr. Mehmet Haberal, Gazeteci Fikret Bila, İsmail Küçükkaya, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da var

İşadamı Bahri Küpeli’ningenel başkanlığını yaptığı Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED), 2017 yılında, alanlarında başarılarıyla öne çıkan 27 kişiyi ödüle değer buldu.  Başkanlığını Devlet eski Bakanı Önay Alpago’nun yaptığı seçici kurul, yerel yönetim dalında Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı da ödüle değer bulurken, ödülün gerekçesi, “Çaycuma’nın çehresinde yaşanan değişim” olarak açıklandı. Ödül kazanan isimlerle gerekçelerini Seçici Kurul Başkanı Önay Alpago bir yazılı açıklamayla duyurdu. Kantarcı ödülünü, 1 Nisan Pazar günü, Safranbolu’da yapılan törenle alacak. Törene ödül kazanan Prof. Dr. Mehmet Haberal, Gazeteci Fikrat Bila, İsmail Küçükkaya, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da katılması bekleniyor.

Alpagoödüllerle ilgili yaptığı açıklamada, “Seçici Kurul Başkanlığını yaptığım, kısa adı “BAKZİFED ‘On’ Ödülleri” olan ve Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) tarafından düzenlenen, ödül takdim törenini Safranbolu Hilton otelinde, 1 Nisan 2018 Pazar günü, 13.00- 16.30 saatleri arasında yapacağız. Öncelikle bu ödüllere öncülük eden BAKZİFED Genel Başkanı Sayın Bahri Küpeli ve arkadaşlarını kutluyorum” dedi. Ödüllerin, bilim, ekonomi, girişim, ar-ge, tasarım, medya, yerel yönetim, sivil toplum örgütü,  çevre, kültür, sanat, edebiyat, hukuk ve spor” dallarında verildiğini, bildiren Alpago, “Bilimin göz ardı edildiği, ekonominin tehlike sinyalleri verdiği, irişimin, ar-ge’nin, tasarımın öneminin anlaşılamadığı, medyanın özgürlük sorunu yaşadığı, baskı altında tutulduğu, sansürlendiği, evrenin tahrip edildiği, kültürün yozlaştırıldığı, sivil toplum hareketlerinin örselendiği, sanat ve edebiyata gereken önem ve desteğin verilmediği, hukukun, hukuksuzlukla katledildiği, sporun birkaç dal dışında bir türlü uluslararası başarıyı yakalayamadığıTürkiye’de, bu konulara dikkat çeken böyle bir etkinliğin çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: