Ocakçı; “Plansız çalışmalara bir yenisi Elmatepe üstgeçit eklendi”

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Elmatepe mevkiinde yapımına başlanan üst geçit ile ilgili basın açıklaması yaptı.Ocakçı; “Kamuoyu biliyor ki, Ereğli çalışmalardan kaynaklanan bir başıboşluk ve sorunlar yumağı ile karşı karşıya kaldı. Bizler, bu tür çalışmaların plan ve programdan uzak görüntü içinde yapılması sebebiyle esnafımızın ve vatandaşlarımızın sorunlar ve kentsel sıkıntılar yaşamaktalar”dedi

Ocakçı yaptığı açıklamada şu açıklamayı yaptı; “Kamuoyunun bilgisine defalarca sunduğumuz ve vatandaşımızın takdirine bıraktığımız çarpık ve plansız çalışmalara bir yenisi Elmatepe üstgeçit yapımında eklendi.

Maalesef Elmatepe mevkiinde yapımına başlanan üst geçit çalışmalarında gördüklerimiz, Karadeniz Ereğli’yi yönetenlerin, kimseyi düşünmeden “ben yaptım, oldu…” kararları ile yaptıkları yanlışlara başkayanlışlar katmaya devam edenlerinbirbaşka hatası olarakkarşımızaçıkıyor.

Kdz. Ereğli’yi yönetenler her çalışmalarında plansız programsız çalışmalarının sıkıntılarını Kdz. Ereğli halkına yaşatıyorlar.Kdz. Ereğli’yi baraka kenti haline getirdiler.Kdz. Ereğli’yibaraka görünümündeki derme çatma metal çerçevelere mahkûm ettiler.Proje aşamasında bile düşünülmeden, planlamasıvefizibilite çalışması yapılmadan başlatılan her çalışma hüsran ile ortada durmaktadır.

İşmerkezi yapacağız, diye başladıkları projenin durumu ortada. Eski belediye binamızın olduğu kentin tam merkezindeki alan kaderine terk edilmiş bir durumda duruyor. Yol yapacağız, dedikleriOrtaCami mevkiinde üç kere yol ve kaldırım projesi değiştirip her ayaynıyoluve kaldırımı kırıp döktüler. Orta Cami ve Kaneriağzı esnafı aylarcasiftah yapamadı.  Bundan ders çıkarmayan kent yöneticileri şimdi de plansız programsız yeni bir çalışmada eziyeti Elmatepe’de yaşatmaktadır.

Üstgeçit alanında, Elmatepe’de yaşayanlardan ve kimseden görüş-fikir almayanlar, belediyeye bağlı mahallede su, elektrik, doğalgaz hattı ve telefon hattı nereden geçiyor, bundan bile haberdar değiller.

Plansız, programsız işlere devam eden belediye yöneticilerine tavsiyemiz, bir işi de doğru yapmaları olacaktır.Bu kentin insanına kan kusturmaya hakkınız yok.

Kamuoyu biliyor ki, Ereğli çalışmalardan kaynaklanan bir başıboşluk ve sorunlar yumağı ile karşı karşıya kaldı. Bizler, bu tür çalışmaların plan ve programdan uzak görüntü içinde yapılması sebebiyle esnafımızın ve vatandaşlarımızın sorunlar ve kentsel sıkıntılar yaşamak zorunda bırakıldıkları sorunlarkarşısında kayıtsız kalamayız, kalmayacağız”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: