Necmettin Aydın ve İşportacılar

İşportacılar, bizim sokakta ki seyyar satıcılar, yani ekmeğini gece gündüz sokakta, yağmurda, çamurda, güneş altında kazananlar.

Eski SP Genel Başkan Yardımcısı ve 20. Dönem Zonguldak Milletvekili Necmettin Aydın dün AKP örgütünün Muhtarlara verdiği kahvaltının bir nolu konuğuydu.

Aslında kahvaltı Muhtarlara değil Necmettin Aydın için düzenlenmişti, Muhtarlarımız olaya dahil edildi.

Amaç Millet İttifakının içinde yer alan Saadet Partisi(SP) Yani Milli Görüşcü’lerin de AKP’de olduğu imajını vermekti.

Buna toplum ne kadar inanır onu 24 Haziran’da sandıkta hep beraber göreceğiz.

Necmettin Aydın, benim gibi eski Çelik Tencere işinden,Pazarlama organizasyonundan geliyor.Aslında bizde birer işbortacıyız.Çünkü ev ev dolaşır, Çelik Tencere satardık.Ben Gönen Çelik A.Ş’de Necmettin Aydın’da Çınar Çelik’te idi.

Ama geldiği yeri unutmuş olacak ki, kahvaltıda ilginç söz etti, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi eleştirirken bakın ne dedi,“Seçimin ikinci tura kalması halinde Sayın Erdoğan’ın karşısında  ‘Sayın İnce’nin olma ihtimali kesin gibidir. Sayın İnce her bakımdan bu günkü Türkiye’yi yönetebilecek bilgi ve tecrübeden çok uzaktır. Hiçbir yönetim tecrübesi yoktur.

Sayın İnce Türkiye için çok riskli bir macera olur. Seçimlere yeni bir renk ve ses getirmiştir. Ama bu siyasetin İŞPORTACISI sesi ve rengidir. İşportacılar kıymetli, ticaretin en renkli ve sesli aktörleridir. Bir anda gemide, trende sokakta belirirler ve oraya bir canlılık getirirler. Ama çok kısa süreli parlar ve kaybolurlar.” Oysa sokaklardaki işpotacılar neredeyse yıllardır aynı sokaklardalar.

Tabi milletvekilliği yapınca ,aklında ne kendisinin yaptığı Tencere-Tava işleri kaldı, nede ekmeğini hergün taştan çıkaran, seyyar satıcılar,işportacılar kaldı.

Ne yapalım AKP adamı böyle yapıyor işte,dinden imandan çıkarıyor.Ne dediğini bilmez hale getiriyor.

Yine aynı kahvaltıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yalanlarcasına öyle bir söz kulandı ki;Aslında tersinden gerçekleri söyledi.

Buda yerini yurdunu kaybetmenin sıkıntısından olacak.

Cumhurbaşkanı geçtiğimiz hafta sonu “sürprizimiz var” diye duyuru yaptığı miting öncesi o sürprizin birincisi eski Başbakanlardan Tansu Çiller’i çıkarması oldu. “Yeni Türkiye” böyle bir şey demek ki.

Necmettin Aydın da bakın Kahvaltıda yaptığı konuşmada  ne dedi, “Bu haliyle iktidar olmaları halinde ( o da inanmış AKP’nin kaybeceğine.B.A)Türkiye 1999-2002 Anasol döneminin çok daha kötü bir versiyonunu yaşayacağı kesindir. Sayın İnce açısından bakıldığında ise daha büyük bir problem de Parti başkanı ile siyasi rakip olmasıdır. İki rakibin öncelikli işleri birbirlerini yemeleri olacaktır. Ecevit-Sezer, Çiller-Yılmaz benzeri Kılıçdaroğlu-İnce kavgası muhtemeldir”

Ne diyelim .Cumhurbaşkanı Çiler’i çıkardı, yerel AKP’liler Necmettin Aydın’ı bakalım 24 Haziran’da kürsüye kim çıkacak?

 

Son dakika Not’u: Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Zonguldak Merkez İlçe Temsilcisi Abdullah Püren, Zonguldak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) Müdürlüğü’ne atandı.

Abdullah Püren uzun bir süre Saadet Partisi’nde Gençlik Kolları Başkanlığı’nı yürütmüştü.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: