Fener’in çocukları buluşuyor

Ömrünün bir bölümü Fener Mahallesi’nde geçen yüzlerce insan, 7-8-9 Eylül’de,“Yıllar sonra ilk kez, belki de …” sloganıylaZonguldak’ta bir araya geliyor

 

Ömrünün bir bölümünü Fener Mahallesi’nde geçiren daha sonra yaşamını kent dışındaya da kent içinde başka yerde sürdüren Fener’in çocukları büyük buluşmaya hazırlanıyor. Ülkenin dört bir yanında yaşayan yüzlerce Fener’li 7-8-9 Eylül’de Zonguldak’ta bir araya geliyor. “Yıllar sonra ilk kez, belki de …” sloganıyla gerçekleştirilecek buluşmanın hazırlık çalışmalarını Op.Dr. Tunç Çelebi, Muammer Güner ve Prof.Dr.Uğur Haklar’dan oluşan bir hazırlık komitesi yürütüyor. Fener’in çocukları, Zonguldak’ta Vali Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu başta olmak üzere kimi kamu yöneticilerini ziyaret ederek kentle ilgili görüş ve önerilerini iletecek. Katılımcılardan dileyenler, buluşma sırasında, Zonguldak’tayken okudukları Yayla İlkokulu, TED Koleji ve Mehmet Çelikel Lisesi gibi okulları da ziyaret edecek.

Yoğun bir program yürütülecek

Buluşmanın merkez üssü ise Fener Mahallesi’ndeki tenis kortu olacak. Burada tenis maçları da yapacak olan Fener’lilerZonguldak Tenis İhtisas Kulübünün 67. yılı kuruluşu törenine toplu halde katılım sağlayacak. Osman Poshorve Prof.Dr.Taner Damcı’nınkitaplarını da imzalayacağı buluşmada, Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı(ZOKEV)’nın kitap sergisi de açılacak. Nurhan Çelebi Kortunda eski tenisçiler gösteri maçları yaparken, tüm Fener’li ve kendini Fener’li hissedenlerin büyük anı fotoğrafı çekimi de yapılacak. Buluşmada Maden Mühendisler Derneği’nde bir kokteyl prolonge ve  tenis kortunda toplu kahvaltı programları da yer alacak.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: