Şanal; “Zonguldak’ı geleceğe taşıyarak, cazibe merkezine dönüştürmek istiyorum”

CHP Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Zonguldak Belediyesi eski Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Şanal, 30 Mart 2019 yerel seçimlerinde Zonguldak Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olduğunu açıkladı. İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında Şenol Şanal Aday Adaylığı dilekçesini CHP İl Başkanı Hakkı Güney’e sundu.

İl Başkanı Hakkı Güney

Zonguldak’ta sosyal belediyecilik anlamında CHP olarak aday adaylarının başvurularının devam ettiğini belirten İl Başkanı Hakkı Güney, “Aday adaylarımız başvurularına devam ediyor. Bizler de bu süreçte büyün aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Bugün CHP Belediye Meclis Üyesi ve belediye başkan yardımcılığı yapmış olan Şenol Şanal kardeşimiz aday adaylığını açıkladı. Kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

“Görevimde kimseyi ayrıştırmadım”

Zonguldak Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu belirten ve öz geçmişi hakkında bilgiler veren Şenol Şanal, “Şehrimizin huzur ve refahı için; İnsan odaklı hizmetlerden herkesin eşit olarak yararlandığı, ihtiyaç sahiplerine şefkatle yaklaşan, yaşlılara sahip çıkan, engellilerin engelini ortadan kaldıran, hasta ve muhtaçlara bakım götüren, mahalle, cadde ve sokakları düzenli, kaldırımları ve sahilleri temiz, sivil toplum kuruluşları ve örgütleri ile barışık, başta üniversite ve TTK olmak üzere tüm kamu kuruluşları ile işbirliği ve koalisyon içinde çalışan, halkçı bir belediye yönetimini sizlerle birlikte hayata geçireceğim. Güçlü ve kararlı, girişimci ve yenilikçi, öncü ve önder, özgüveni tam olan bir belediye yönetimi oluşturmayı, esas alıyorum. Zonguldak’ı geleceğe taşıyacak hamleleri gerçekleştirecek, şehri cazibe merkezine çevirecek, imaj ve prestijini artıracak bir belediyecilik anlayışını hayata geçirmek istiyorum.  Başarıya ulaşmak için ortak aklı oluşturabilecek ve her şeyi halk için halkı ile birlikte yapabilecek belediye yönetimi anlayışını hayata geçirmek istiyorum. Sosyal projeleri sözde kalmayan, kültür ve sanat etkinliklerine özel önem veren, spor ve eğitime destek veren belediye anlayışını hâkim kılmak istiyorum.  3 yılı aşkın Belediye Başkan Yardımcılığı görevi yaptım.  ‘Kurum, vatandaşın evidir. Ne zaman isterse gelir, sıkıntısını anlatır ve mutlaka çözümü bulunmalıdır’ anlayışıyla hizmet ettim.  Görevimde kimseyi ayrıştırmadım. Hastalara, yaşlılara, engelliler, kadınlara ve öğrencilere pozitif ayrımcılık yapmaya özen gösterdim.  Vatandaşı saygı ve sevgi ile karşıladım. Cebinde ekmek alacak parası bulunmayan gariban vatandaşımızın borucunu ödeyemediği için suyunu kesmedim.  Görevde bulunduğum sürelerde, Zonguldak Belediyesinin 13 milyon lira olan toplam su gelirlerini 2 yılda tek kuruş dahi zam yapmadan hiçbir aboneyi kırmadan 26 milyon liraya yükselttik.

Bu güne kadar varlığı bilinmeyen sokaklarda dağıtılan el ilanlarından yılda yaklaşık 1 milyon lira,
İşletilmesi imkânsız görülen reklam alanlarının 5 yıllık süre ile yeniden ihale edilmesiyle de 1,3 milyon lira gelir elde ettik.

Karabük Demir Çelik Fabrikalarından çevre kirletme bedeli karşılığında Zonguldak Belediyesi garajında bulunmayan 400 bin lira değerinde iş makinası hibe yolu ile belediyeye kazandırdık.

Bilgili ve yetenekli ekip arkadaşlarımla halkımıza hizmeti ön planda tutarak, şehrimizin huzur ve refahı için gayret sarf ederek, çok daha büyük projelere imza atacağımıza inanıyorum.

İnsan odaklı hizmetlerden herkesin eşit olarak yararlandığı,
İhtiyaç sahiplerine şefkatle yaklaşan,Yaşlılarına sahip çıkan, Engelli insanlarımız için tüm engelleri ortadan kaldıran,Oluşturacağı sosyal donatı alanları ile çocuklarına hayaller kurduran,Etkinlikleri ile sosyal yaşamı renklendiren, Kültür hizmetleri ve faaliyetleri ile yüz güldüren,Hasta ve muhtaçlarına evde hizmet ve bakım götüren,Cenaze hizmetleri en üst seviyeye çıkartılmış, mezarlıkları bakımlı,Çevre ve sokak hayvanları için projeler geliştiren ve uygulayan, Meslek edindirme kursları ile gençleri ve kadınlarına gelir kapısı aralayan, Mahalle, Cadde ve Sokakları düzenli, kaldırımları ve sahilleri temiz, İmar planlarını süratle uygulamaya koyan, çarpık ve sağlıksız yapılaşmayı önleyerek kentsel Dönüşümü hayata geçiren, Sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri ile barışık,Üniversite, başta Türkiye Taş Kömürü Kurumu olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile İşbirliği ve koordinasyon içinde çalışan, Cesur ve doğru projeler ile ulusal ve uluslararası kuruluşlardan destekler ve hibeler alan, Halkçı bir Belediye yönetimini sizlerle birlikte hayata geçireceğim.

Partimizin genel ilke ve politikaları doğrultusunda hizmet vereceğiz. İktidara giden yolun yerel yönetimlerden geçtiğinin bilinci içerisinde sosyal demokrat belediyecilik yönetim ve hizmet anlayışını hâkim kılacağız.

Bugün burada Zonguldak Belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklayabiliyorsam bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Aday adaylığım sürecinde desteklerini esirgemeyen, bana güç veren ve bu gün burada beni yalnız katılımıyla onurlandıran tüm dostlarıma, yol arkadaşlarıma en içten dileklerimi sunuyorum.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: