Zeki Tosun Stadyumun kim tarafından yapıldığını bilmiyor olabilir mi?

Direk soralım?Zeki Tosun Belediye Başkanlığı yapabilir mi?

Şimdi yapar diyen olur, yapamaz diyen olur. Sonuçta AKP bir isimde karar verecek bunların arasında İl Başkanı Zeki Tosun’da var.

Peki Zeki Tosun Belediye Başkanlığına aday olmak yada aday olarak karar kıldırmak için illa da Zonguldak Belediyesi ile ilgili yada kamuoyunu maniple ederek seçilebilir mi? İşte buna hayır derim.Neden?

AKP İl Başkanı Zeki Tosun geçtiğimiz hafta basına bir demeç verdi ve dedi ki; “Ordu’daki stadı belediye yaptı. Bizde belediye yok. Belediyeyi alınca stadı biz yapacağız” dedi.

Ben bu açıklamayı duyunca ilk aklıma, Eski İl Başkanı şimdi AKP Milletvekili Hamdi Uçar’ın Merkez Lavuar Alanı ile ilgili olarak (İl Başkanı iken) basına verdiği demeç aklıma geldi.

Uçar; Lavuar Alanı ile ilgili olarak, “Biz Belediyeyi aldığımızda çözeriz”demiş ve çok tepki almıştı.Bırakın tepkiyi, İl Başkanlığını kaybetti, uzun süre siyaset yapmadı.Belediye seçimlerinde de yine seçimleri CHP kazandı.

Zeki Tosun aslında daha reel siyaset yapan, benimde mahalle arkadaşımız.Yani iş olsun,boş olsun,laf olsun diye pek bir iş yapacak bir insan değil.

Peki neden böyle bir cevap verdi.

Bana sorarsanız bir kaç nedeni olabilir ama.Stadyumda yap boz hareketi devam ediyor.Bir türlü verilen sözler yerine gelmiyor.Şimdi açık trübün sorunu var.Atletizm psiti sorunu var ve bunlar çok maliyetli işler ve harcanan paraların çöpe gitmesi var.İşte Zeki Tosun’un sıkıntılı yerleri burası.

Önceki dönem Milletvekili Özcan Ulupınar “Atletizm Pistine dokunulmayacak”demişti.

Ama şimdiki açıklamalara bakarsanız, tam tersi durum var.

Yani anlıyacağınız Zeki Tosun’a da yap boz yaptırmaya başladılar, AKP’li liderlerin çok kullandığı, “Kandırılma” konusu Zeki Tosun’un başını ağrıtıyor.İşte bu durum açıklamalarına, davranışlarına,diline yansımaya başladı.

Aslında AKP İl Başkanı Zeki Tosun da biliyor ki CHP tabanının sorunu yerel seçimde CHP’ye oy vermemek, kazandırmamak falan değil, hizmet konusunda seçmenin isteklerine, kentin yaşam alanlarına, kent kültürüne,kent insanına karşı daha demokratik,açık,hesap verebilir,şeffaf ve denetlenebilir bir adayla yeniden iktidara gelmek.CHP’yi Zonguldak’ta yerelde tekrar kazanmak.

Tabiki CHP içinde kimi aday adayları bu dönemin yapılanlarını değil de yapılmayanların , AKP tarafından seslendirilmesinden memnuniyet duyarak, ellerini ovuşturanlarda yok değil.

Ama açıkça söylemekte yarar var.

AKP İl Başkanı Zeki Tosun’un “Ordu’daki stadı belediye yaptı. Bizde belediye yok. Belediyeyi alınca stadı biz yapacağız”sözü o nedenle sıkıntılı durumda söylenmiş hatta Spor camiasına cevap verememeden kaynaklanan bir durumdan kaynaklandığına bir örnek vermek istiyorum:.

Bakın Zeki Tosun’un basına yansıyan bu durumuna Bir sporsever, maden işçisi aynı zamanda Çatalağzı Belediye Meclis Üyesi Birol Demirci sosyal medya facebooktan nasıl cevap verdi, “Ak Parti İl başkanı sayın Zeki Tosun diyor ki Zonguldak’a stadyumu biz Zonguldak belediyesini Ak parti olarak kazanınca yaptıracağız. Peki başkanım adama sormazlar mı sizin belediye başkanınız görevdeyken 2008 yılında bu koca camia amatör kümeye düştü sizin partinizden milletvekili seçilen, biz amatör kümeye düştüğümüz gün içimiz kan ağlarken Galatasaray’ın şampiyonluk maçına giden o günkü TBMM başkanı olan sayın Köksal Toptan görevde değilmiydi? onlar varken amatör kümeye düştük Allah muhafaza şimdi ite kaka imkansızlıklar içinde amatör ruhla 2. lige kadar yükseldik bizi yeniden amatör kümeye düşürmeye mi talipsiniz?.. Spora siyaseti sokmayın eğer yapabiliyorsanız şimdi yapın kulübümüzün kalacak yerleri sorunlu tesis ihtiyacı var bunları giderin sorunları çözün zaten halk size bunun karşılığını verir yoksa bugüne kadar verilip gerçekleştirilmeyen sözlerden bıktı artık bu millet”diye ifade etti.

Kadının adı yok

Geçen haftanın manşet haberi idi.Adaylık yarışında Sağ’dan Sol’a hep erkek adayların isminin geçmesine bir anlamda farklı bir bakış getirmek, tartışma adına yaptığımız yayın oldukça olumlu karşılandı.

Manşette isimi geçen,iş ve yaşamın değişik noktalarında olan kadınlarımız arayarak teşekkürlerini ilettiler,yüz yüze görüşerek memnuniyetlerini bildirdiler.Ben teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: