“Seçimi çok rahat alacağım”

Bu söz hemen yanı başımızda Kozlu CHP Belediye Başkan Adayı Cengiz Bank’a ait.

Cengiz Bank, CHP İlçe Başkanlığı görevinden sonra şimdi Kozlu Belediye Başkanlığına aday oldu.

Açıkça söylemek gerekirse adaylığının açıklandığı tarihten bu güne, Kozlu için ne düşünüyor, Kozlu’yu nasıl bir yaşanılır kent haline getirecek, bununla ilgili projeleri, düşünceleri, planları nedir ben bilmiyorum. Ben bilmiyorum derken derli toplu bir kamuoyunu bilgilendiren bir açıklaması henüz olmadı.

Kendisinden bir kaç kez bu konularda ki düşüncesini almak istedik ama yoğun tempodan, program yoğunluğundan, çalışmalarından dolayı bu isteğimiz henüz yerine gelmedi. Umarım, 31 Mart gelmeden bu görüşmeyi yaparız.

Bugün asıl konumuz, Kozlu’yu yöneten AKP’li Belediye Başkanı Kerim Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı ve gazetemizin bu sayısında yer verdiğimiz daire müdürleri ve muhtarlarla yaptığı toplantıdaki değerlendirmeleri:

Başkan Kerim Yılmaz, Yılmaz, bir anlamda göreve geldiği günden bugüne kadarki çalışmaları değerlendirdi.Yapmış olduğu projeler ve çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verdi ve “1 Yılda 5 yıllık Çalışma Yaptık.”dedi

Yılmaz, öneli konulara değindi

Bunların başında, neredeyse her yerel yönetimi ilgilendiren “Su ve sudaki kayıp kaçak”konusuna değindi şöyle dedi, “Kayıp kaçak su oranı göreve geldiğimizde %72 idi yapılan çalışmalar sonucunda %48 e indirdik hedefimiz dünya standarttı olan %42 ye indirmek.Bu boşa akan suyu kazanmak için.İçme suyu şebekesini komple yeniliyoruz.İlçemizin en önemli sorunları arasında yer alan su sorununun çözümü noktasında çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu anlamda 2000 ton olan su depomuzun kapasitesini 6000 e çıkardık.”diye ifade etti

Şimdi bu konuda CHP Belediye Başkan Adayı Cengiz Bank’ın söyleyeceği yada, bu kayıp kaçak konusunda farklı bir çalışması var mı? Göreve geldiğinde bu soruna nasıl bakıyor öğrenmek istiyoruz

AKP’li Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, “İlçemiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz”dedi ve ekledi, “Alt yapısı biten yerlere asfaltlama çalışmalarımız da tüm hızıyla devam etmektedir. Kolay değil alt yapı çalışmalarını yapmak. 1 yıl içinde 100 km fazla kazı çalışması, 45 km elektrik, 30 km içme suyu ve 31 km doğalgaz çalışması gerçekleştirdik. Kozlu’nun alt yapısını komple yeniliyoruz. Alt yapı çalışmaları biten yerlere 1 yıl içinde 60.000 ton asfalt döktük İnanın gecenin 3’üne kadar asfalt dökümünün başında yer aldım.”dedi

CHP’li Cengiz Bank Kozlu’yu iyi tanıyan bir aday olarak, yapılan asfalt çalışmalarında, alt yapıya kadar Sayın Yılmaz’ın “yaptım” dediği,konularda bir itirazı,yada yaptım deyip de yapmadığı mahallelerde ki alt yapı konusunda bir düşüncelerini bilmiyoruz.

Cengiz Bank’ın İlçe Başkanlığı döneminde de etkin muhalefet yapmadığını biliyoruz.Ama bu dönem başka, Kozlu’yu yönetmek istiyor,buna talip o halde Kozlu’nun mahallerinde gerekli altyapı çalışmaları gerçekten Başkan Kerim Yılmaz’ın anlattığı gibi gayet iyi mi gidiyor.?

Kerim Yılmaz, sosyal donatı alanları, parklar,yeşil alanlar,oyun alanları,engelsiz parklar vb. çalışmaları bu dönemde de yaptığını biliyoruz.Bu çalışmalar bir anlamda eski Başkan Ali Bektaş ile başlayıp, merhum Ertan Şahin ile devam etmişti.

Yeni dönemde de eksik kalanlar ve bunlara yenilerinin eklendiğini biliyoruz.Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, “1 Yılda 5 yıllık Çalışma Yaptık.”dediği toplantıda;Örneğin Islah İmar Planları,özellikle yapılaşma, zemin etütleri,Tapu vb.İmar konularında nasıl somut bir çalışma yaptı o toplantıda detay gündeme gelmedi.

CHP Belediye Başkan Adayı Cengiz Bank seçilmesi durumunda bu konuda nasıl bir tutum alacak,imar konularında nasıl planları var,özellikle Kozlu geçmişte gerek plan notları,gerekse zemin etütleri konusunda çok tartışmalı,davalık konuların olduğunu biliyoruz.CHP’li Bank bu konuda ki projeleri nelerdir,nasıl bir yol haritası izleyecek bunların kamuoyu tarafından da bilinmesinde fayda var diye düşünüyorum.

Cengiz Bank, benimle sohbetinde “Bu seçimi çok rahat alacağım”dedi

Ama Kozlu’da seçim almak, kentliyi ikna etmek, yaşanabilir bir Kozlu’yu yaratmak öyle söylendiği gibi kolay olmadığını biliyoruz.

Üstelik daha dakika bir sokakta,sosyal medyada gündeme düşen Meclis üyeliği için konuşulanlar bu işin daha da zorlaştıracağının habercisi.

İşte bu nedenle Cengiz Bank ile açık, samimi konuşalım kamuoyu kapı arkasında konuşulanları değil,açık açık gerçekleri öğrensin istedik ama şu ana kadar henüz gerçekleşmedi.

Bekliyoruz

Sağlıcakla Kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: