ÇYDD; “Ulusal Egemenliğimizin 100. Yılı Kutlu Olsun”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği,Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı etkinliklerini salgın nedeniyle ertelediğini, kutlamaların ise bulunduğumuz koşulların gereği uygun bir biçimde kutlanacağını dile getiren basın açıklaması yayınladı.

ÇYDD Genel Başkanı,  Prof. Dr. Ayşe Yüksel  yayınladığı açıklamada şu görüşlere yer verdi, “23 Nisan ÇYDD olarak Ulusal Egemenliğin ilanının ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yılını tüm şubelerimizle birlikte iki günlük etkinliklerle kutlama kararımızı Covid-19 salgını nedeniyle üzülerek ertelemek durumunda kaldık.

ÇYDD olarak Ulusal Egemenliğin ilanının ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yılını tüm şubelerimizle birlikte iki günlük etkinliklerle kutlama kararımızı Covid-19 salgını nedeniyle üzülerek ertelemek durumunda kaldık. Yönetim Kurulumuz, bu önemli tarihin 100. Yıl Dönümüne özgü olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti tarihine simge olarak geçmiş, “Cumhuriyet Çınarı” olarak kabul görmüş iki önemli değerimize “Ulusal Egemenliğin 100. Yılı Hukuk ve Demokrasi Ödülü” ve “Ulusal Egemenliğin 100. Yılı Onur Ödülü” vermeyi kararlaştırmıştır. Ulusal Egemenliğin 100. Yılı Hukuk ve Demokrasi Ödülü, derneğimizin kurucular kurulu üyeliğini ve 10 yıl genel başkanlığını üstlenen, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın Adalet Bakanı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Önceki Dekanlarından, hukuk ve bilim insanı Prof. Dr. Sayın Aysel ÇELİKEL’e takdim edilecektir. Ulusal Egemenliğin 100. Yılı Onur Ödülü, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı, Kurtuluş Savaşımızın Batı Cephesi Komutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının tescili Lozan Antlaşması’nı imzalayan heyetin başkanı merhum İsmet İNÖNÜ’nün kızı, İnönü Vakfı Onursal Başkanı Sayın Özden TOKER’e takdim edilecektir. Pandemi süreci sona erip toplumsal yaşam olağan koşullara döndükten sonra düzenlenecek ödül töreninde ödüller sahiplerine sunulacaktır. Derneğimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerimizi iptal etmek durumunda kalsak da Ulusal Egemenliğimizin 100. Yılını ve Çocuk Bayramımızı coşkulu şekilde kutlayacağız.”denildi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: