Projeye Akın’da destek verdi, Örgütün ve meclis grubunun tutumu nasıl olacağı merak konusu

Zonguldak Belediye Meclisi Pandemi sürecinde Pazartesi Günü Olağanüstü Gündemle toplanmış ve MAKZON projesi olarak yapılması düşünülen sanayi sitesi ile ilgili olarak, Zonguldak Valiliğinin konuyla ilgili açıklamasının https://susmagazetesi.com/2020/06/04/zonguldak-valiliginden-sanayi-sitesi-aciklamasi/ ardından,  CHP eski Milletvekili Harun Akın, Projenin hayat geçmesi gerektiğini sosyalmedya sayfasından paylaştı. 

İşte Akın’ın paylaşımı

Sevgili dostlarım,
Geçen hafta Zonguldak Belediye Meclisinin olağanüstü toplanarak gündeme aldığı MAKZON projesi ile ortaya çıkan olumsuz havayı bir yol kazası olarak yorumlayıp fazla uzatmadan bir an önce MAKZON Projesi önündeki engelleri kaldıracak çalışmaları hızlandırmalıyız.
MAKZON projesi Maden Makinecilik potansiyelinin önünü açmak için düşünülmüş,
TTK bünyesinde bulunan Merkez Atölyesi ile pek de yabancı olmadığımız,gerçekten desteklenirse çok önemli şeyler yapılabileceğine inandığımız doğru bir projedir.
Valilik fizibilite çalışmalarından yıllık
200 milyon dolar madene dayalı endüstrinin makine ihtiyacı olduğu gerçeğine ,Filyos liman İnşaatı bitimi sonrası oluşacak endüstri bölgesi gerçeğini de koyarsak uzun yıllar sonra geriye giden Zonguldak ilimizin tekrar ayağa kalkma sürecinin başlangıcı olarak umutlanabiliriz.
160 yıldır kömür çıkartıyoruz.
Çok uzun yıllardır çelik üretiyoruz.
Yıllarca ateş tuğlası ürettik.
Ama bir soba fabrikasını Zonguldak olarak kuramadık.
Zonguldak Valiliği bünyesinde başlatılan çalışmaların bir an bile kesintiye uğratılmadan , kısır tartışmalara girilmeden MAKZON önündeki engellerin , bütün Zonguldak sivil toplumu ve siyasi partileri ile tekrar ele alınarak bir an önce çözümlenmesini temenni ediyorum.
Kutuplaşan Türkiye siyasetine rağmen , Zonguldak’ta şehrimizin geleceği adına örnek teşkil edebilecek bir beraberliği ,tüm Zonguldak olarak ortaya koyabileceğimiz kültürüne , geçmişine ve vizyonuna sahip olduğumuz düşüncesi ile”

Atınç Kayınova 

Toplantı sontasında değerlendirme yapan CHP Zonguldak Belediye Grup Başkan Vekili Atınç Kayınova , “Yatırıma değil yatırım yerine karşı çıktık. Fiyos’a yapılmasını önerdik. İnsanların sağlığını, çevresel etkileri düşündüğümüz için itiraz ettik. Şeffaflık ilkesini diline pelesenk eden Selim Alan’ın rant oluşturma çabasının karşısında durmaya devam edeceğiz” diye ifade etmişti. https://susmagazetesi.com/2020/06/03/yatirima-degil-yatirim-yerine-karsi-ciktik/

Ebru Uzun

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Belediye Meclisi’nde ve sonrasında Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili yaşanan tartışmaları değerlendirmiş ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın “CHP hep yatırıma karşı çıkar” sözlerini eleştiren Ebru Uzun “Biz yatırıma değil yerine karşıyız. Filyos Vadisindeki yeni alanda bu projenin daha değer kazanabileceğini de  özellikle belirtmişlerdir”dile getirmişti. https://susmagazetesi.com/2020/06/03/chp-ve-akp-merkez-ilce-baskanlari-yatirimla-ilgili-ne-dedi/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: