25 Haziran Cuma günü gerçekleşecek olan Kent Konseyi Başkanlık yarışı sürüyor. Son olarak Kent Konseyi Başkanlığına aday olan Kızılay eski Başkanı Nihat Aygün yayınladığı açıklamasında, “Kent Konseyi gibi önemli bir kurumda da hizmet olarak sürdürmek istiyorum”dedi

Açıklamasında; “Cuma günü kentimizi yakından ilgilendiren Kent Konseyi seçimleri yapılacaktır. Kent Konseyi Yönetimine ekip arkadaşlarımızla birlikte talipli oldu. Zonguldak’ta ki STK’lar, Dernekler, Siyasi partiler, Sendikalar, Odalar, Meslek kuruluşları ve bizleri bugüne kadar yalnız bırakmayan camiamızdan gelen talepler üzerine ben ve ekip arkadaşlarımla birlikte Kent Konseyi Başkanlığına talipli olduk. Zonguldak’ta ticaret hayatında, siyaset hayatında, Kızılay yönetimlerinde ve sivil toplum örgütleri ile spor camiasında hizmet ettim. Yılların verdiği bilgi birikimlerimizi Kent Konseyi gibi önemli bir kurumda da hizmet olarak sürdürmek istiyorum.

Zonguldak’ın 21’inci yüz yılda yaşanabilir, çağdaş bir kent olması yolunda önemli bir misyon üstlenmek istiyoruz. Zonguldak’a hepimizin borcu var. Bu kentte hizmet etmek bize onur ve gurur verir.  Biz bu yola birisinin adayı olarak da çıkmıyoruz.  Cuma günü yapılacak olan seçimlerin kazananı kaybedeni olmayacaktır. Bu bir hizmet yarışıdır. Değerli aday arkadaşlarımız var. Hepsine de başarılar diliyorum. Zonguldak’ımıza geçmişte yaptığımız görevlerde neler yapabildiğimizi halkımız bilmektedir. Biz Kent Konseyinin gelecek kuşaklara iyi miraslar bırakma noktasında önemli bir kurum olarak görüyoruz. Şimdiden seçimlerin Zonguldak’ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.