Biryanda Emperyalistler arası savaş ve arabuluculuk için çaba sarf eden Türkiye. Diğer yanda 6 Parti’nin bir masa da yan yana gelen liderleri ve buna yönelik değerlendirmeler. Diğer yanda Üçüncü Yol tartışmaları

 

Kentte ise; Bir fotoğrafın konuşulduğu diğer fotoğrafın perdelendiği bir durum.

  1. Fotoğraf: CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, İktidar ortağı (Cumhur İttifakı) MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda geçtiğimiz dönem MHP İl Kadın Kolları Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Mevlüde Yalçıner’i makamında ağırladı.

Kadın dayanışması, iki siyasetçi, iki arkadaş ne dersek diyelim, Ebru Uzun sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafta, “Çok sevdiğim misafirlerim vardı bugün”diye not düştü. 

Son günlerde MHP İl yönetiminde ortaya çıkan ve kamuoyuna yansıyan tartışmalarında olduğu biliniyor. Ayrıca İl Başkanı’nın işçi alımıyla ilgili kamuoyuna yansıyan uyarıları ve kimi konuları değerlendirdiğimizde; Önemli bir ziyaret, dayanışma ve iyi niyetli, dostane ve kadın dayanışması olarak alıyoruz. Uzun’nun da, Yalçıner’inde bu yaklaşımını en az diğer Fotoğraf kadar önemli olduğuna inanıyoruz.

Diğer Fotoğraf

2- Fotoğraf: İktidar Partisi AKP önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ile ortak dostta kuyumcu İskender Acir’de bir arada fotoğraf verdi.

Hassasiyet açısından fotoğrafın kuyumcuda olması ise ayrı bir incelik. Hem Altın’ın kıymetinden hem de tartı olarak hassasiyetinden.

         İki isim aynı zamanda da yerel seçim döneminin galibi. Kabaca köprüden geçinceye kadar olan sürenin iki kahramanı. Sonra hepimizin bildiği yollar ayrıldı. Çağlayan, resmi olarak devre dışı kaldı. İşte o zaman bu zaman sonra ilk resim. Bakalım yeni yollar, yeni köprüler nasıl kurulacak.

Bakalım iki fotoğrafın tarafları gelecekte hangi fotoğraf karelerinde beraber olacaklar