Gaziantep’te pazar günü oynanacak olan U14 Analig Türkiye finallerinde Zonguldak’ı temsilen mücadele edecek Zonguldak basketbol ekibi, müsabakalar için kentten ayrıldı. Zonguldak Basket Kulüp Başkanı Selçuk Şeker, “Zorlu rakiplere karşı ilimizi başarı ile temsil edeceklerine güvenimiz tamdır.” dedi.

Çoğunluğunu Zonguldak Basket Spor Kulübü oyuncularının oluşturduğu ekibe başarılar dileyen Zonguldak Basket Kulüp Başkanı Selçuk Şeker , “Türkiye Finallerine katılacak olan Zonguldak ekibine, başta kendi sporcularımız Ali Emir Ersoy, Hasan Topal, Yiğit Kayalı, Özgür Barutçu ve Kıvanç Aksoy’a, takıma katkı veren diğer takımların sporcularına ve teknik ekibe başarılar dileriz.” dedi.

Ekibin final müsabakalarından iyi bir sonuçla dönmelerini temenni ettiklerini ifade eden Şeker, “Türkiye Finalleri’ne kalmak başlı başına büyük bir başarı olmakla birlikte, finallerde de birbirinden zorlu rakiplere karşı ilimizi başarı ile temsil edeceklerine güvenimiz tamdır.” şeklinde konuştu.

“Altyapıya verdiğimiz önem, yavaş yavaş meyvelerini vermeye başlıyor”.

Altyapının önemine değinen Şeker, “Altyapıya verdiğimiz önem, yavaş yavaş meyvelerini vermeye başlıyor. Bünyemizde yetenekli sporcularımız var. Hedefimiz ahlaklı, spor disiplini olan çocukları, büyük şehirlerdeki basketbol altyapılarına hazırlayıp göndermek. Yetiştirici kulüp özelliğimizden ayrılmadan, yarışmacı kimliğimiz ile liglere, turnuvalara katılım gösterip başarı elde ederken, çocuklarımızı da geliştirmek. Bu amaç doğrultusunda yeni sezonda yeni projeler ile Zonguldak’ta fark yaratmaya çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

Reklam