Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Kanal Z Genel Yayın Yönetmeni Simge Kırlı ve Murat Altay’ın konuğu oldu. Uçar programda CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’a yönelik ve CHP’nin yerel politikalarına yönelik olarak sarf ettiği sözler üzerine CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun Uçar’a yönelik sert tepki gösterdi

Uzun basın açıklamasında; “TTK ‘yı bitirdiniz, Redövans işletmelerini perişan ettiniz, işsiz gençlerimizi, köylerimizdeki halkımızı göç etmeye mahkum ettiniz. İnsanlar evlerinden, yurtlarından, ata toprağından adeta kaçarak göç etti büyük şehirlere. Bunla mı övünüyorsunuz. Yazıklar olsun. “ dedi

Ebru Uzun basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “20 senede parti olarak ne verdiniz de Zonguldak’a ve neyin peşindesiniz.

Biz siyaset yapma ve konuşma hakkımızı Anayasa ve ilgili kanunlardan alıyoruz. Siz gibi yukarılardan işaret beklemiyoruz. Bıyığını bile emirle bırakanlar bize ders vermeye kalkmasın.

Yüzsüzlükle suçlamış bizi! Bak sen şuna ..

Eser diye sunduğunuz saçma sapan beton yığınları için tarihini yok etme peşine düştünüz siz. Hangi yüzle çıkıyorsun Zonguldak halkının ve tarihinin karşına?

Otoparksız hastane projesi yapıp sonra Tarihi Kız Meslek Lisesi ve Yayla Ortaokulunu yıkmaya kalkmak, bunun için de raporlar uydurmak mıdır eser dediğiniz şeyler?

Endüstri Meslek Lisesinin Tarihi binalarını ve şehir stadını da yıkıp oralardan rant elde etmeye çalıştığınızı bilmiyor mu Zonguldak halkı?

2 yıla yakın süre ,iki  belediye otobüsü çalıştırmaktan aciz bir belediye nasıl oluyor da hizmetten bahsediyor.

Acılıkta bina bitirmişler(!) Aferin size. İşin ne şekilde ihale edildiğini, kaça tamamlandığını, belediyenin ve müteahhitlerin ne kazandığını bilen var mı? Elbette yok!

Kimlere rant sağlanıyor bu projelerle çık da şeffaf bir şekilde açıklama yap onu bilelim.

Mezbelelikten kurtardıkları yere iki milyon harcayıp manolya parkı yaptılar .

Sonra Camii uğruna yıktılar..

İsrafın kitabını yazdılar..

Ne çabuk unutuyorlar…

Belediye CHP de iken ne hizmet yaptınız demiş beyefendi .

Hangi projelerimize onay verdiniz? Hangi projelerimize köstek olmadınız onu da söyleyin herkes duysun. CHP’ li belediyelerin önüne sürekli takoz koyup, hizmetlerine binbir engel çıkarıp sonra da bunları söylemek asıl yüzsüzlüğün daniskasıdır. Her türlü baskıya rağmen Zonguldak tarihine ve değerlerine ihanet etmedi bizim yönetimimiz.

Bunları duyan da tünelleri Selim ve Hamdi Beyler yaptı sanacak. Yahu 20 senede yaptığınız topu  topu iki üç tünel! Vatandaşın vergileri ile yapılan işleri lütuf gibi sunmaya hakkınız yok sizin.

Neyin kibridir bu?

20 senede Sefalet içine düşürdüğünüz şehrimizle ve hemşehrilerimizle ilgili utancından konuşamayacak olan sizlersiniz ancak bunun bile şuurunda değilsiniz.

İşler uzuyormuş, müteaahitlerle sorun yaşanıyormuş filan…

Niye yaşanıyor o sorunlar? Beceriksizliğinizden olmasın…

Sizin oturduğunuz koltuklar ağlama değil çözüm üretme koltuklarıdır. Sizin, vatandaşa bahane değil hizmet üretmemiz gerekiyor!

Allah aşkına nedir bu başarısızlıklıklarınızı başka yönetimlerle kıyaslama telaşınız?

TTK ‘yı bitirdiniz, Redövans işletmelerini perişan ettiniz, işsiz gençlerimizi, köylerimizdeki halkımızı göç etmeye mahkum ettiniz. İnsanlar evlerinden, yurtlarından, ata toprağından adeta kaçarak göç etti büyük şehirlere. Bunla mı övünüyorsunuz. Yazıklar olsun.

Hiç mi dinlemiyorsunuz emekliyi, hiç mi girmiyorsunuz esnafın arasına bu kadar mı bir habersiniz şehrimizin sorunlarından.

Bu vatandaş nasıl geçiniyor, çocuklarını hangi şartlarda okula gönderiyor, sofrasına bir tas yemeği nasıl koyuyor diye dertlendiniz mi hiç?

Susun! Konuşmayın!

Biz ne dersek, ne yaparsak kabul edin! Eleştirmeyin!

Ülkeyi getirdiğiniz nokta bu işte.

Daha söylenecek söz çok ama düşünüyor insan bıyığını bile özgürce bırakamayanlara değer mi diye…

Geliyor gelmekte olan. Asıl rahatsızlığınız bundan.”