Zonguldak Meşrutiyet Mahallesi 168 Evler Mevkiinde yol yüzünden mahalle sakinleri ve belediye ekipleri arasında tartışma yaşandı. 168 Evler’de gerginliğe yol açtı. İş makinasının önüne bariyer kurdular . Geçtiğimiz Ağustos ayında eylem yapan 168 evler A1 Blok ile 100’üncü yıl Volkan Apartmanı sakinleri iş makinesinin önüne bariyer kurarak duruma tepki gösterdiler .

Geçtiğimiz hafta Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı ziyaret eden mahalle sakinleri, Alan’ın kendilerine yönelik tutumunu da eleştirdiler. Mahalle sakinleri Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a yönelik olarak, “Belediye Başkanı halktan mı, Rant’tan mı yana olduğunu göreceğiz. Biz bu Ranta izin vermeyeceğiz. Bu kepçe bizim üzerimizden ancak bizi ezerek geçebilir” diyerek, “Sayın Ömer Selim Alan daha önce Kepçeyi geri çekmişti, şimdi gönderen yine kendisi oldu” ifadesini kullandılar. Gelen güvenlik kuvvetlerine yönelik ise ‘sizde vatandaşı korumak durumundasınız’ dediler.

Yaşanan tartışma sonrası gerek belediye Zabıta ekipleri gerekse güvenlik (polis) geri çekildi ve Çarşamba günü ilgili müteahhit yeniden geleceğini ifade ettiler.

Reklam