CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Memur-Sen’e bağlı Enerji Bir- Sen Zonguldak Şube Başkanı Sedat Güngör  yaptığı basın açıklamasında basın meslek kuruluşlarını da eleştirerek, “iş faciası, İş cinayeti olarak adlandırılması ayrıca büyük bir talihsizlik ve de ard niyetliliktir.” https://susmagazetesi.com/2022/10/16/gungor-yasanan-katliami-is-cinayeti-olarak-adlandirilmasi-ard-niyetlidir-dedi/ Sözleri üzerine sert tepki gösterdi

Ebru Uzun konuyla ilili olarak yaptığı basın açıklamsında; “Memur-Sen’e bağlı Enerji Bir- Sen Zonguldak Şube Başkanı Sedat Güngör “İş faciası, iş cinayeti” demeyin moralleri bozuluyor demiş.

Bizde sormak isteriz; Sizler vicdanınızı doğruyu konuşanların ağzını kapatmaya çalışarak mı rahatlatıyorsunuz?

41 ocağa ateş düşmüş, 41 gencecik insan hayatından olmuş, henüz savcılar bile soruşturmasını tamamlamamışken siz neye dayanarak tüm önlemlerin alındığını nasıl söyleyebiliyorsunuz?

Liyakatın yerine yandaşlığın, tecrübenin yerine aynı tarikat mensubiyetinin, eğitim yerine bilgisizlik ve beceriksizliğin referans sayıldığı bir dönemde böylesi büyük acılara kılıf uydurmaya çalışmak ayıptır, günahtır, vicdansızlıktır.

Allah sabır versin, Allah yardımcıları olsun, Allah kayırsın, Allah kurtarsın, Allah taksiratlarını affetsin, Allah cennetine kabul etsin diyerek her şeyi yine Allah’a mı havale edelim?

Bırakın artık ,fıtratlı ,kader planlı yazgılarla gerçeklerin üstünü örtmeyi..

Haber kanallarınız da konuşulan ;

ÇİNLİ MÜHENDİS AİLESİNİ ÖZLÜYOR MU? NASIL GÖRÜŞÜYOR?

MEMLEKETE GİDİYOR MU?

İnsanlar cayır cayır yanmış!

Çinli mühendis eve gidebiliyor mu? Bu işte sizlerin konuşulmasını istediğiniz!

Beş savcı, altı müfettiş görevlendirilmiş Amasra’da. Niye?

Madem kaderin planı idi bu atanan görevliler kaderi mi soruşturacaklar?

Neresinden baksan tutarsız neresinden baksan riyakarlık.

Çok şükür Bartın ve Amasra’da halkı yere yatırıp tekmelemediler.

301 madencimiz hayatını kaybetti bu ülkede. Ne oldu? Hükümet sorumluluk aldı mı? Çalışma bakanı, Enerji Bakanı istifa mı etti?

Hayır!

Madencilerle tekme atanlar ödüllendirildi. Maden şirketinin sahibi hayatını kaybeden her fakir işçi için sadece 8 gün ceza aldı. Bir yıl içeride yattı sözüm ona kalan süreyi de 2.5 yıl olarak 2023 Temmuzundan itibaren tamamlayacak.

301 can nerede?

Tazminatları nerede?

Aileler ne yapıyor?

Eşleri ve çocukları ne halde?

Var mı bilen?..

İşte budur bizim hakikatimiz.

41 Ocak söndü!

301 Ocak söndüğünde iktidar olanlar şimdi de iktidar.

 Unutursun Türkiyem.

Ancak o sönen ocaklar, o yanan yürekler nasıl unutsun? Kavrulacak yürekleri yaşadıkları her gün.

Parmağı yansa doktor, ilaç arayanlar hastanelerdeki yaşam savaşı veren işçilerimizi hissedebiliyor mu? Vücutlarının %65 ile %85 i yanmış diyor Sağlık Bakanı.

Neyi, nasıl unutsun bu millet…

Unutanın da yüreği kurusun……”

Reklam