İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, AKP İl Başkanı Muammer Avcı’nın “AK Parti döneminde Cumhuriyet Tarihinde yapılmamış hizmetlerin Zonguldak’ta yapılmıştır” sözlerine yönelik olarak değerlendirme yaptı ve; “ Bugün içinde iyi yapılan, milletimizin yararına olan güzel şeylere tabii ki teşekkür ederiz. Unutmayalım ki yapılan her hizmet bu milletin ödediği vergiyle yapılmakta, kimse kendi cebinden bu hizmetleri yapmamaktadır. “dedi

Erkmen basın açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi, “ AK Parti İl Başkanı Sn. Muammer Avcı’nın yerel basına yansıyan konuşmasında “AKP döneminde Cumhuriyet Tarihinde yapılmamış hizmetlerin Zonguldak’ta yapıldığını” beyan etmesini üzüntü ve hayretle karşıladık.

                Öncelikle ben siyasi partilerimizden birinin temsilcisi olarak bu cümleden dolayı “Cumhuriyet Tarihinin ilk Vilayeti” unvanına sahip, bu onuru Zonguldak’a yaşatanlardan başlayarak, kuruluşundan bugüne Zonguldak için çalışan, üreten, değer katan, hizmeti geçmiş herkesten özür diliyor, Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne Zonguldak’a hizmet eden, eserler kazandıran, bugünlere ulaşmasını sağlayan herkese partili partisiz ayırmadan teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. Aramızdan ayrılanları ise rahmetle ve saygıyla anıyorum. Devlette devamlılık esastır. Her hükümet, o günün koşularında az ya da çok Zonguldak’a hizmet ederek, Zonguldak’ı bugünlere taşımıştır. Öyle olmasa yıllarca sanayinin başkentliğini yapmış, ülkemize gelen yabancı konuklar Zonguldak’a getirilerek buradaki tesisler gezdirilmiş, ülkemizin tanıtımına katkı verilmiş olmazdı. Bizlerin görevi önceki hizmet edenlere teşekkür edip, daha çok ve iyisini yapma gayreti içinde olmaktır. Bugün içinde iyi yapılan, milletimizin yararına olan güzel şeylere tabii ki teşekkür ederiz. Unutmayalım ki yapılan her hizmet bu milletin ödediği vergiyle yapılmakta, kimse kendi cebinden bu hizmetleri yapmamaktadır.

                Sn. Avcı’nın isterdim ki madem Cumhuriyet tarihinde yapılmayanları yaptıklarını ifade ediyor, (ki doğru söylüyor, şöyle ki AKP iktidara geldiğinde Zonguldak İli nüfusu 627 bin iken bugün 589 bin, 2002 de TTK da işçi sayısı 15 bin iken bugün 7 bin civarına inmesini kastediyor herhalde). Zonguldak’ın nasıl küçüldüğünü gösteren (bu itirafları için teşekkür ediyor, bunların sebeplerini kamuoyuna izah etmesini isterken) Cumhuriyet tarihinin en yüksek enflasyonlarından birini niye yaşattıklarını, halkın hayat pahalılığı altında nasıl ezdirildiğini de ifade etmesini, Metropolitan Belediyeler Birliği adına yapılan Belediye Başkanlarının imzasını taşıyan belgede bile suya %200 zammın niye yapıldığını örnek olarak bir yılda elektrik fiyatlarına %285 zam geldiği açıkça söylenmesi karşısında yani giderlerin arttığını söylemesi buna rağmen, yıllık enflasyonun millete nasıl %80 civarında açıklanması ve bunun üzerine insanlara maaş ödemelerin nasıl daha az hesaplanıp ödendiğini de Cumhuriyet tarihindeki örnekleri ile göstermesi veya açıklamasını beklerdik.                 Sonuç itibarıyla dünde, bugünde Zonguldak’a hizmet eden, taş üstüne taş konmasına vesile olan, emek veren herkese bir kez daha teşekkür ederken siyasette esasın geçmişi karalayarak değil, daha iyisini yapacağım rekabeti içinde olmasını arzu ettiğimizi ifade ediyoruz”

Reklam