CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a yönelik tepki gösterdi.

Uzun, Zonguldak Belediye Meclisi’nin 2023 Yılı Bütçe görüşmeleri ve Su’ya yönelik olarak AKP ve MHP’li Meclis üyelerinin yüksek zam oranına yönelik yaptığı basın açıklamasında; “Ve Sayın Belediye Başkanı imrenilecek(!) bir şekilde 01/Ocak/2023 itibari ile %190.03 oranında SU GÜNCELLEMESİNİ gerçekleştiriverdi!” diye ifade etti ve açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Aslında AKP iktidarının halkımıza reva gördüğü bu tarifi olmayan hayat pahalılığı, ekonomik yıkım, bunca yoksulluk ve bütün bunların karşısında ki pişkinlik ile karışık vurdum duymazlığına Sayın Ömer Selim ALAN’ında duyarsız kalması beklenemezdi!

Ve Sayın Belediye Başkanı imrenilecek(!) bir şekilde 01/Ocak/2023 itibari ile %190.03 oranında SU GÜNCELLEMESİNİ gerçekleştiriverdi!

Evet,bu arada sayın Ömer Selim ALAN’ın hakkını teslim etmek lazım…

Zira %200’lük oran ile %190.03 oran arasında ciddi bir fark var!

Şükretmek Lazım!

İşin bir başka yönü ise, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan görüşmelerde AKP ve MHP’li Meclis üyelerin oyları ile su fiyatları %50 oranında geriye çekilirken, hiç akıllara gelmeyen elektrik, kimyasal madde, personel maliyetlerini aynı partilere mensup (AKP-MHP) Başkan ve meclis üyeleri tarafından Zonguldak Belediye meclisinde savunulması, derin bir siyasi çelişkinin ve iki yüzlülüğün en büyük göstergesidir.

Ülkeyi yönetenlerin yaşattıkları bu çok ağır ekonomik verilerden ve travmadan aynı partiye mensup belediyelerin Zonguldak Belediye’sinde  de olduğu gibi herkesten daha çok şikayetçi olmaları ve aradan çaktırmadan sıyrılma çabalarını ve bu çok açık ikiyüzlülüğü halkımız hiçbir zaman unutmayacaktır.

Yaklaşık dört ay sonra görev süresinin dördüncü yılını dolduracak olan Sayın Ömer Selim ALAN’ın tamamen kendi ifadeleri olan;”Bayağı bir rötarla da olsa bitirilen Sahil Projesi” ve “zeminden çıkan sıkıntı sebebi ile” bir türlü başlanamayan Lavuar alanı ile gönüllerde taht kurmuşsa da son su GÜNCELLEMESİ ile bu başarısına biraz gölge düşürdü!

Sayın Başkan’ı Su GÜNCELLEMESİNİN yanında %18 artış oranı ile lafı bile edilemeyecek halk otobüsleri GÜNCELLEMESİNDEN dolayı kutluyor.

Ne yapıp,ne edip bu konularda da Sayın Bakan KURUM ve TOKİ’den akıl ve katkı almasını diliyoruz.

Reklam