DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, Zonguldak Belediye Meclisi’nde AKP ve MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin oylarıyla 2023 Bütçe görüşmelerinde Su ücretlerine yapılan yüksek zam oranına tepki gösterdi.

Keleş açıklamasında; “Ankara’da suya yüzde 50 indirim yapan aynı zihniyetin Zonguldak’a yüzde 200 zamlı tarife uygulaması ne ahlaki ne vicdani ne de insanidir! “dedi

Keleş açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Zonguldak’ı yönetenler yine bizi şaşırtmadı ve suya yüzde 200 zam yaptı. Bunlar “Allah’ın suyundan para mı alınır?” diye kampanya yürüttüler ama yine milletin cebine göz diktiler. Su zammıyla yetinmeyenler ulaşım zammı içinde harekete geçtiler.

Zonguldak’a verdikleri sözü tutmayıp halkı kandırdılar. Halktan uzaklaştılar.

Açıkça söylüyoruz, zam bu şartlarda milletin kanını emmektir!

Ankara’da suya yüzde 50 indirim yapan aynı zihniyetin Zonguldak’a yüzde 200 zamlı tarife uygulaması ne ahlaki ne vicdani ne de insanidir!

Sorulduğunda da enflasyonu bahane ediyorlar. TÜİK enflasyonu yüzde 200 olarak açıkladı da biz mi gözden kaçırdık anlayamadık.

Sayın Cumhurbaşkanına şikayet ediyoruz. Açıkça dezenformasyon yapan, Zonguldak’ta yüzde 200 enflasyon olduğunu söyleyen Belediye Başkanları hakkında gereğini yapsın!

Bu basiretsiz yönetimin tek bildiği külfeti halkımıza yüklemektir. İlk seçimde  halkımız tak sepeti kolunu herkes kendi yoluna diyecektir ve buna inancımız tamdır.

Reklam