Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) ikinci dönem toplantısı üniversitemizin Tahir Karauğuz Konferans Salonunda gerçekleşti.

Bugün öğleden önce başlayan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, Zonguldak il ve ilçelerinde sanayi alanında faaliyet gösteren şirket yetkilileri katıldı.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yaşar Karaman’ın açılış konuşmasının ardından, Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu, bölgemizdeki ARGE Ekosistemi ve Zonguldak Teknopark bünyesinde yürütülen projelere yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

Sonrasında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Kutoğlu tarafından üniversitemizin merkezi laboratuvar sistemine erişim kolaylığı, konuyla ilgili web portalı ve 360 derece uygulamalara ilişkin bir tanıtım ve bilgi aktarımı yapıldı.

Bölgemizin önemli ARGE Merkezlerinden Erdemir Ar-Ge Direktörü Dr. Oğuz Gündüz ise Erdemir bünyesindeki projeleri ve öğrencilere yönelik kariyer olanaklarını anlattı.  

Toplantıda, bölgemizde Ar-Ge tasarım merkezi olarak faaliyetlerini sürdüren Çanakçılar Seramik de yürüttükleri Ar-Ge çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Toplantının son konuşmacısı ise MFA MASKE Genel Müdürü Murat Uzun oldu. Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğr. Gör Doç. Gökhan Bayar ile birlikte yürüttükleri projeyi anlatan Uzun, Üniversitemize çalışmalarında verdikleri destekler için teşekkür etti.

‘Ticaret ve Sanayi Odalarına Büyük İş Düşüyor’

Kapanış konuşmasını yapmak üzere söz alan Vali Mustafa Tutulmaz, Zonguldak ilindeki sanayi ve teknoloji kuruluşlarını bir araya toplaması bakımından SANTEK’in önemine vurgu yaptı. Doğalgaz rezervleri ile ilgili gelişmelerin ilimize yapılan yatırımı artırdığına dikkat çeken Tutulmaz, bu konuda Ticaret ve Sanayi Odalarına büyük iş düştüğünü belirtti.

Toplantı, Üniversitemiz laboratuvarlarının kurul üyelerine gezdirilmesi ile sona erdi.

Reklam